Tags

Related Posts

Share This

Každý problém má své řešení. Jak odstranit a vyčistit barvu na vlasy z koberce

Před…

Před nějakou dobou jsem se rozhodla, že si budu barvit hlavu sama, protože už mě nebavilo platit každý měsíc za dobarvování odrostů platit přes tisícovku. Kamarádka mě to naučila, barvila si vlasy roky, tak mi ukázala, jak na to. A bylo to lepší, ušetřila jsem tam pokaždé hromadu peněz. Ale jednou to dopadlo špatně, a to tehdy, když se mi barva vyklopila na zem v obýváku na tmavý koberec. Naštěstí to byl tentokrát jen přeliv, takže peroxid nemohl vyžrat barvu z koberce. Ale nebudu vám říkat, že mi to šlo vyčistit. Došla jsem k závěru, že na to budou potřeba specialisté. Tak jsem zavolala nějaké firmě, která koberce čistila extrakční metodou. A to bylo opravdu nešťastné rozhodnutí, protože to byly naprosto zbytečně vyhozené peníze. Flek sice víceméně zmizel, ale za to po čištění zůstaly na koberci hodně viditelné skvrny, které jsem tam samozřejmě nechtěla.

 

Takže…

Takže jsem si vážně moc nepomohla. Hledala jsem na internetu, jak je možné, že to s čištěním pomocí této metody takto špatně dopadlo. A taky jsem našla svou odpověď. Toto mokré čištění, kdy je chemický roztok vstřikován do koberce a je prakticky ihned odsán do sběrné nádoby, zkrátka nemůže koberec pořádně vyčistit. Navíc koberec po čištění zůstává mokrý, a když je mokrý, tak v něm zůstává i špína a na koberci se tak začnou objevovat tmavé skvrny a barevný odstín koberce už není stejnoměrný. Bylo potřeba najít jinou firmu, která by nám konečně pomohla. A po docela vyčerpávajícím internetovém výzkumu jsme se rozhodli zavolat firmě Čištění Praha 10, koberce, která využívala strojové kotoučové čištění, na které byla všude samá pozitiva. Kontaktovala jsem je a domluvila se s nimi na termínu a kalkulaci.

 

Přišli…

Přišli v daný den do práce a všechno to měli hotové za chvíli, takže jsme tím nezabili ani celé dopoledne. Koberce vyčistili perfektně a nejenom že odstranili flek od barvy, ale i skvrny, které způsobilo extrakční čištění a koberec opět získal i svou původní barvu a vypadal skoro jako nový. Odvedli vážně skvělou práci, takže je s manželem můžeme všem jedině doporučit. Skvělé je, že své služby nabízí po celém území České republiky, takže se nemusíte bát, že pokud nejste zrovna z většího města, že by za vámi nepřijeli. Své služby nabízí i na Slovensku, v Rakousku a v Německu. Takže je vidět, že mají velice široké pole působnosti. Navíc nenabízí jen čištění koberců, ale i čištění podlah, mytí oken, odstraňování plísně a graffiti. Pro více informací o jejich servisu se podívejte na jejich internetové stránky. A SERVIS LIPKA, s. r. o.