Tags

Related Posts

Share This

Okna, výlohy, skleněné fasády, prosklená průčelí a portály a jejich výškové mytí

Pracuji…

Pracuji v prodejně s elektrickými spotřebiči, a i když jsme se vždy náš obchod snažili udržovat v perfektním pořádku, protože naše oblastní byla opravdu přísná. Jenže naše fasádu na tom už nebyla dobře. Ale protože jsme měli hodně práce, tak jsme stav tý fasády docela ignorovali. A došlo to až tak daleko, že už byla opravdu špinavá, plná městského spadu a dokonce i plísní. Takže jsme na tu naši ignoraci dobře odplatili. A protože jsme se o to potřebovali postarat, jak jsme si o tom začali něco zjišťovat. A zjistili jsme, že plíseň vzniká mnohem snáze, než si všichni myslí. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů.

 

Na severní…

Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. A na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. No a náš obchod se před pár lety zateplovat. No, ne nadarmo se říká, že každá mince má skutečně dvě strany. Ale naštěstí existuje něco, co je na to ideální zbraní. A zbavil nás toho nátěr LSG. A nabízí ho výškařů a pracovníků na Čištění Praha 10, okna   a samozřejmě realizuje i celkový servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu.

 

Jejich…

Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. Lidi z této firmy odvedli vážně skvělou práci. Proto je všem tolik doporučujeme. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich internetové stránky. Nabízí totiž celou řadu dalších úklidových služeb. A SERVIS LIPKA, s. r. o.