Tags

Related Posts

Share This

Nepřemlouvejte se do činností, které vás nebaví.

Neměla jsem úplně štěstí na pohodové rodiče. Můj táta byl totiž velmi dominantní a machista. Maminka byla v podstatě jeho služkou. Většinu času do práce nechodila. Starala se o něj a rodinu. Tato role ženy v domácnosti se mi již jako malé dívence nelíbila a chtěla jsem to v dospělosti změnit. Mámě jsem sice pomáhala, jak jsem jen mohla, ale v pubertě přišel vzdor a brzy jsem z domova odešla a postavila se na vlastní nohy. Od té doby nemám v lásce přílišnou starost o domácnost a mytí oken přímo z duše nenávidím.

Je to problém určitě zakořeněný již v dětství. Umývání oken jsem vždy viděla jako namáhavou práci, která mě nikdy nebavila a ani jsem v něm nespatřovala velký smysl. Proč taky? Okna, která umyji, nejsou pořádně čistá ani ve chvíli, kdy s nimi skončím. A potom se to rychle zhoršuje. Okna jsou každým dnem špinavější a špinavější. Ulpívá na nich prach a nejrůznější nečistoty.

Svoje…

Svoje udělá taky déšť. Stačí, aby jednou zapršelo. Na sklech je to znát, protože na nich zůstávají zaschlé kapky. Kdo ví, že okna takhle během pár dní a někdy dokonce jen hodin po umytí dopadnou, nemůže přece mít žádnou motivaci k tomu, aby se do mytí oken pustil. Často to řeším tak, že zatáhnu záclony a na okna se prostě nedívám. Trapas ale je, když mi přijde návštěva a chce se podívat na výhled z okna.

Odhrne záclony a výhled moc nevnímá, protože nemůže odtrhnout oči od té špíny na oknech. Mám ale štěstí na dobré přátele. A právě jeden můj kamarád, když uviděl moje okna, tak to nepřešel trapným tichem. Rovnou se mě zeptal, jestli mám taky problém s mytím oken. Pro něj to byl horor, dokud nepoznal firmu. Teď už se s mytím oken ani neobtěžuje. Přenechává to firmě.

Byla…

Byla jsem zvědavá, jak to může probíhat. A hlavně jsem se chtěla mytí oken zbavit. Takže jsem si firmu také pozvala. Oproti mému mytí to byl obří rozdíl. Rámy i skla byly po umytí dokonale čisté a vydrželo to ještě dlouho poté. Asi díky tomu, že A SERVIS LIPKA, s.r.o. nepoužívá lepkavé leštidlo, tak se na okna nepřichycovaly nečistoty.

Ani dešťová voda nebyla zachytávána, ale proudem stékala dolů. A nezanechávala žádné zaschlé zbytky. Je to nádhera. Mám radost, že jsem se o firmě dozvěděla a můžu její služby využívat, také jsem hned přidala pozitivní komentář na web společnosti, aby se o této příležitosti dozvědělo více lidí. O dobré firmě je také potřeba mluvit. Nejen o těch špatných zkušenostech.