Tags

Related Posts

Share This

Jak odstranit skvrny od jídla z koberce

Bydlím v panelákovém domě v bytě 2+kk. Většina lidí by řekla, že v pokoji s kuchyňským koutem nemá koberec, ale já ano. Tedy v obývákové části. Působí to na mě útulněji, tepleji. Přestože si dáváme pozor, čas od času se stane, že někomu z nás – tedy mně nebo mému příteli něco upadne nebo ukápne na zem. Poslední pomyslnou kapkou byl vyklopený talíř s milánskými špagetami. Po zběžném čištění koberce čistící pěnou, kterou máme neustále doma, mě napadlo, že koberec vyhodím a koupím nový.

Přítel mi to rozmluvil. Měl pravdu, nemělo cenu koberec měnit za nový, protože jsme čekali miminko a plánovali byt vyměnit za větší. A protože jsem se za náš koberec již styděla, přítel slíbil, že sežene spolehlivou firmu, která náš koberec vyčistí. Domluvil čištění koberce u firmy Koberce Praha 10, praní. Tuto firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. mu doporučil jeho kolega, že prý s nimi měli dobré zkušenosti. Přestože mně nezáleželo na určitém termínu, byla jsem již doma na nemocenské, přijeli přesně v dohodnutý termín.

Zaměstnaci…

Zaměstnaci firmy osobně prohlédli  naše obývákové znečištění a hned se pustili do práce. Nanesli na koberec čisticí roztok, po uplynutí doby působení začali koberec kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým kartáčem. A to dělali tak dlouho, dokud nebyl koberec opravdu úplně dokonale čistý. Až takto vyčistili celý koberec, pustili vysoce výkonný vysavač, kterým všechnu zbývající pěnu odsáli pryč. A jejich strojové kotoučové čištění splnilo to, co slibovalo. Jejich čištění dostalo z koberce úplně veškerou špínu a krásně ho projasnilo.

Vážně vypadal skoro jako nový a celý byt se jako rozzářil. Také mě zaměstnanci poučili, že tato chemie působí také dezinfekčně a váže na sebe veškerou nečistotu a ničí mikroorganizmy, takže čištění je vhodné i k odstraňování roztočů, které mnohdy dráždí alergiky . Tuto firmu opravdu můžu doporučit, není jim co vytknout – neměli žádné zpoždění, prostě vše proběhlo perfektně,  jedná se o skutečné profesionály.

 S touto…

S touto firmou jsem byla opravdu maximálně spokojená, přestože nebyla nejlevnější. Dobré je i to, že nabízí širokou škálu služeb. Taková firma má jistě vynikající techniku a nejnovější čistící chemikálie. Rozhodně tuto firmu doporučím a nejen na čištění koberců ale i další práce, které firma nabízí – čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, čištění fasák a odstraňování graffity.

Své služby realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že má firma široké pole působnosti. Pro více informací o jejich službách se podívejte na jejich internetové stránky. A po této zkušenosti ji musím všem opravdu doporučit.