Tags

Related Posts

Share This

Fleky od šťávy na kobereci, jak je čistit a odstranit

Jednou…

Jednou jsme si na dovolené koupili vitamíny v prášku. Slibovaly, že když je rozmícháte ve vodě, dostanete chutnou šťávu, která vaše tělo obohatí o všechny možné vitamíny. A protože býváme často nemocní, rozhodli jsme se, že to vyzkoušíme. Když se potom blížilo chřipkové období, tak jsme se rozhodli tuto šťávu vytvořit. To, jestli ale bude fungovat, to už jsem ten den nezjistila. Protože když jsem ji nesla dětem, aby ji vypili, tak jsem zakopla o hračku a obsah obou sklenic vylila na náš koberec v předsíni! Šťáva se do koberce vsákla snad ještě rychleji, než by se vsákla do organismu a zanechala po sobě červený flek velikosti melounu. Byla jsem z toho pěkně naštvaná a hned chtěla koberec vyhodit. Manžel ale se snažil moji unáhlenost krotit a nabídl se, že objedná nějakou úklidovou firmu, která by koberec vyčistila. Když jsem se dali do hledání, zjistili jsme, že existuje extrakční metoda čištění a strojová kotoučová metoda.

 

Nevěděli…

Nevěděli jsme, kde je rozdíl, ale po přečtení pár diskuzí to vypadalo, že ta kotoučová bude lepší. Tak jsme hledali nějakou firmu, která by toto nabízela a nakonec jsme narazili na Praha 10, koberce čištění, kteří na svých internetových stránkách kromě čištění koberců nabízeli i mytí podlah a oken a také odstraňování plísní a graffiti. Vypadalo to velmi slibně! Tak jsme je hned kontaktovali. Do pár hodin se nám hned ozvali zpět a to dokonce i s předběžným naceněním. Musím říci, že z té ceny jsem nebyla úplně nadšená. Protože jsem si představovala cenu o něco nižší, ale vzhledem k tomu, že jsem na tuto firmu četla samé pozitivní recenze. Tak jsem se rozhodli, že to zkusíme. A musím říci, že to byly velice dobře investované peníze. Jak se později ukázalo, pracovníci A SERVIS LIPKA, s. r. o. jsou profesionálové na tom pravém místě. Přišli úplně včas a hned jakoby věděli, jak skvrnu co nejefektivnější vyčistit.

 

Napřed…

Napřed nanesli po celé ploše koberce čisticí chemii, kterou pro správný efekt nějakou dobu nechali působit. Pak po celém koberci jezdili těžkým strojem s hustým kartáčem tak dlouho, dokud koberec nebyl úplně dokonale čistý. Nakonec pak jen z koberce odsáli pěnu a bylo. Moc mě zajímalo, co to je za čisticí prostředek a jeden pracovník mi vysvětlil, že to je takový prostředek, který dokonce působí proti všem roztočům a bakteriím a má ve své podstatě dezinfekční účinky, takže je to i velice dobré pro alergiky! Takže pokud máte doma koberce, které jsou sice na pohled čisté, ale máte problémy s alergiemi, tato metoda čištění vám může pomoci zbavit se roztočů a všelijakých prachových částic. S prací jsem byla jednoduše nadmíru spokojena, všechno vypadalo krásně  a čistě, nikde nebyla ani stopa po tom, že by zde v minulosti byl nějaký flek. Tuto firmu opravdu doporučuji, jsou to odborníci na svém místě, doporučuji se podívat na jejich webové stránky, určitě najdete tam všechno, co o nich potřebujete vědět. Věřím že i další lidé, kteří se pro tuto firmu rozhodnou budou tak spokojení, jako jsem byla já.