Tags

Related Posts

Share This

Strojové čištění rotačním kartáčem může z koberce vyčistit i povidla

Zdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy, tak vám ze své dobré zkušenosti doporučuji úklidovou firmu Čištění koberců Praha 10. Používá na čištění strojovou kotoučovou metodu, která si dokáže poradit s jakoukoli špínou. U nás doma jsme měli problém s tím, že jsme dělali domácí kynuté buchty a povidla bohužel skončila na koberci, protože koberce máme v celém domě.

A byla to opravdu velká skvrna. Manželka se to snažila vydrhnout, ale jediného, čeho dosáhla, bylo, že se špína ještě více rozmatlala po koberci a vypadalo to ještě hůře, než předtím. Nakoupila další prostředky k čištění koberců, ale i to bylo úplně k ničemu. Snažil jsem se jí pomoci, ale ani já jsem s tím nic nezmohl. Takže jsem si sedl k internetu a hledat nějakou úklidovou firmu, která by si s tím poradila. A na internetu jsem narazil na úklidovou firma A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Která…

Která měla vynikající reference a i jejich stránky na mě udělaly dobrý dojem. Takže jsem už neměl tendenci hledat někoho jiného. Tak jsme jim zavolali a vysvětlil jim, co po nich požaduji. Byli hrozně milí, vše mi vysvětlili po telefonu, a sice jak probíhá jejich práce a na jakém principu funguje jejich kotoučový stroj. Poté jsme se domluvili termínu, kalkulaci a ostatních věcech. Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli, a poté se pustili do samotného čištění.

Přivezli s sebou velký kotoučový stroj, pomocí kterého následně začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby její účinky byly co nejefektivnější. Nechali ji tam nějakou dobu, aby se chemie dostala opravdu do hloubky koberce a pak jej vykartáčovali, aby se všechny nečistoty dostaly na povrch, koberce následně vydezinfikovali a zbavili roztočů.

Především…

Především koberci navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. A my s jejich prací byli maximálně spokojení. Protože jsme se trochu obávali, že by na kobercích po čištění mohli zůstat fleky. Ale to se vám u kotoučové strojové metody nemůže stát. Naopak byste se měli vyhnout extrakční metodě, která právě tyto fleky způsobuje. Funguje na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie. A to opravdu jen na krátkou chvíli.

Takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. A jakmile koberec uschne, na koberci zůstanou fleky. Proto pokud chcete mít spolehlivou jistotu, že váš koberec bude vyčištěn do posledního vlákna, doporučuji strojovou metodu od této firmy. Tato firma dále nabízí i čištění podlah, mytí oken a výloh, odstraňování plísní a graffiti. A všechny tyto služby nerealizují pouze po celé České republice. Ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku.